מעבדת תנועה - ריצה

משך האבחון :  60 דקות 

הסבר מעבדת תנועה ביומכנית - ריצה

אם אתם רצים בין אם בצורה חובבנית ובין אם בצורה מקצועית, עליכם לדעת כי 65-80% מהרצים ברחבי העולם נפצעים בכל שנה. כאבים במהלך ריצה או לאחריה הפכו להיות מהמאפיינים המלווים את חייו של כל רץ או רצה ברחבי העולם, מה שמפתיע הוא העובדה שאנחנו מוכנים להשקיע לא מעט משאבים לאחר שאנחנו חווים פציעה. העובדה שהתחביב או החיידק שבתוכנו ייאלץ לעצור, יוביל אותנו מן הסתם לחפש אחר פתרון קסם שיוכל להחזיר אותנו מהר ככל האפשר לאימונים.

מדוע שלא נשנה את המשוואה ונבחן את סגנון הריצה שלנו עוד לפני שנפצע? יותר מוזרה היא העובדה שגם לאחר פציעות חוזרות ונשנות נעדיף ל"האשים" את עצמנו ואת העומס שלנו בחיים בפציעה ולא נחשוב כי אולי סגנון הריצה או נעל שאינה מתאימה הם האחראים. מסתבר כי מעטים בלבד מכירים את השירות שמספקת מעבדת ריצה ביומכנית, אשר יכולה לספק הכוונה מקצועית לאחר בחינת סגנון הריצה שלנו ובאמצעות כך להוביל אותנו לשנות את אותו הסגנון ואף להשיג תוצאות טובות יותר, ללא פציעות או כאבים.

כיצד מעבדת ריצה ביומכנית יכולה לשנות את החיים שלנו?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר שכל אחד מאיתנו בוחן רגע לפני רכישת מכונית הוא תצרוכת הדלק, בריצה ובמיוחד בריצות ארוכות כל אחד מאיתנו מנסה לצמצם את צריכת האנרגיה שלו ועל ידי כך לרוץ למרחק ארוך יותר, במהירות גבוהה יותר וכמובן ללא חשש מפציעה.

מעבדת ריצה ביומכנית יכולה להעניק לכם שלושה יתרונות חשובים:

 • שיפור סגנון ויעילות הריצה.
 • אבחון גורמים הנובעים מתנועת הריצה שלנו אשר עלולים להוביל לפציעה.
 • המלצה על מבנה נעל הריצה המתאימה לנו באופן אישי.

בואו נדבר רגע על ביומכניקה

ביומכניקה הינה מדע החוקר את דפוסי התנועה של גוף האדם ואת מכלול תכונותיו המכניות. חלק מרכזי במדע הוא מיפוי והבנה של הכוחות הפועלים על גוף האדם והכוחות שגוף האדם מפעיל על סביבתו. הבנה מיטבית של יחסי הגומלין בין כוחות אלו מאפשרת זיהוי גורמי סיכון הפוגעים במערכת שלד-שריר והינה בעלת חשיבות רפואית ראשונה במעלה.

מערכת השלד והשרירים של האדם הינה מנגנון מורכב ביותר, המקיים יחסי גומלין מסובכים עם הסביבה. לכן, במקרים מסוימים לא די המיפוי כף הרגל ובבחינה כללית של ההליכה והיציבה אלא נדרשת בדיקה מקיפה המודדת בדיוק אופטימאלי את תפקודו של מנגנון התנועה האנושית. בדיוק לשם כך נועדה המעבדה לניתוח תנועה במרכז הביומכני של Home4sport, המעבדה מספקת ידע מדעי לשם ביצוע בדיקה מעמיקה של תפקוד תנועתי ואבחון גורמי סיכון. באמצעות איתור של גורמי סיכון ביומכניים בגפיים התחתונות מומחי המעבדה יכולים לסייע לנבדקים במניעת פציעות עתידיות, טיפול בפציעות קיימות, שיפור איכות חיים והגברת ביצועים ספורטיביים.

המערכת הטכנולוגית במעבדת הריצה הביומכנית, עושה שימוש בשתי מצלמות הכוללות חיישנים שניצבות משני צידי המעבדה. בניגוד למעבדות אחרות במעבדת הריצה הביומכנית של Home4sport לא תדרשו ללבוש חליפה מיוחדת או להתחבר באמצעות מדבקות, המצלמות עוקבות אחר תנועת הנבדק  משני צידי מסלול הריצה ומשדרות את המידע ישירות למערכת הטכנולוגית. התוצר שמספקת המערכת הנו שלל מטריצות מדידות ומפורטות אשר מספקות למאבחן תמונה שלמה המעידה על יחסי הגומלין שבין גוף הנבדק או הנבדקת לסביבה בזמן הריצה.

 • שיפור סגנון ויעילות הריצה.
 • אבחון גורמים הנובעים מתנועת הריצה שלנו אשר עלולים להוביל לפציעה.
 • המלצה על מבנה נעל הריצה המתאימה לנו באופן אישי.

הליך הבדיקה

 

האבחון במעבדת הריצה הביומכנית יחל בביצוע שתי בדיקות ראשוניות: בדיקת יציבות ומבנה כף הרגל בה למעשה נאבחן את קימור כף הרגל בעת המגע עם הקרקע, במקרה של קריסת קשת כף הרגל יוביל הדבר להצטברות עומס על הגב, האגן והברכיים או לעומס על העקב והקרסול. בדיקה נוספת תאבחן את גיאומטריית נעל הריצה שלנו, כדי לבחון את מנח כף הרגל ומכלול התנועה הביומכנית שאנו מבצעים תוך השפעה של מידת ה DROP ( ההבדל בגובה הריפוד בין העקב והבוהן של הנעל, משפיעה בעיקר על האופן שבו תפגע כף הרגל בקרקע) והתמיכה שמספקת נעל הריצה בהתאם למבנה ואנטומית כף הרגל.

לאחר האבחון הראשוני תדרשו לעלות על מסלול הריצה כדי שהמערכת תזהה את נקודות המפרק בגפיים ובאגן ואת מרכז המסה של גופכם. לאחר מכן תחל הבדיקה תוך התאמה לקצב ריצה בו אתם נוהגים לרוץ בזמן שהמערכת מנטרת את התנועה שלכם. במהלך הבדיקה המערכת פולטת ממצאים ומסקנות ומצליבה עם נתונים השמורים במערכת, בסיום אבחון זה המערכת תסווג אתכם לאחד משיש סגנונות ריצה אפשריים בשונים אחד מהשני בהיבטי יעילות, עומסים וסיכוני פציעה.

סיכום הבדיקה

בסיום האבחון במעבדת הריצה הביומכנית תקבלו הסבר מקיף מהמאבחן עם המלצות עיקריות ובהן:

 • המלצה על שיפורים בתנועת הריצה.
 • המלצה על נעל ריצה מיטבית המתואמת לכם באופן אישי.
 • המלצה על טיפולי פיזיותרפיה, תוכנית אימון ועוד.
 
את כלל הנתונים והידע שהועבר במהלך הבדיקה תקבלו בדו"ח בשפה העברית 
בדו"ח זה יוסבר מה עליכם לעשות על מנת לשפר את יכולות הריצה ולהימנע מפציעות  
 

האבחון במעבדת הריצה הביומכנית ב Home4sport מומלץ:

 • ספורטאים חובבים או מקצועיים
 • חיילים
 • ילדים
 • חולים הסובלים מבעיות רפואיות ייחודיות המצריכות אבחון מניעתי .

מעבדת תנועה

משך האבחון :  60 דקות 
מחיר : 449 ש"ח 

הירשמו למועדון הלקוחות של בית לספורטאים וקבלו קוד קופון של 5% הנחה להזמנה הראשונה אין כפל מבצעים

דילוג לתוכן